EN
 DE |
PL |

Przemysłowe zmiękczanie wody

Firma Karl Spiegl, jako producent stacji zmiękczania wody, wyróżnia się stosowaniem w swoich urządzeniach nowoczesnych, często opracowanych we własnym zakresie i opatentowanych technologii, typu czujniki twardości wody, regeneracja przeciwprądowa, skuteczne zmiękczanie kondensatu dla kotłów parowych i autoklawów. Zapewnia to klientom znaczne oszczędności czasu obsługi i serwisu oraz mediów jak prąd, sól, woda i ścieki a także gwarantuje szybki zwrot z inwestycji.

 

  

 

Prospekt stacji zmiękczania wody firmy Karl Spiegl

do pobrania: tutaj 

 

 

 

Czujniki twardości wody

Firma Karl Spiegl jest liderem w opracowywaniu i produkcji opatentowanych czujników twardości wody, które odgrywają znaczącą rolę w stacjach zmiękczania wody.
Monitorują twardość wody i pokazują dokładny stan wyczerpania złoża w określonym punkcie pomiarowym.
Pozwalają na efektywne zaprogramowanie stacji zmiękczania pod kątem zapoczątkowania regeneracji w momencie, kiedy rzeczywiście istnieje taka potrzeba.
Umożliwia to uzyskanie oszczędności na soli (do 30%), minimalizuje przestoje stacji zmiękczania wody a przez to związany z nimi pobór wody i odpływ ścieków.

Czujniki twardości wody firma Karl Spiegl integruje ze swoimi zmiękczaczami wody. Dzięki temu sterowanie stacji zmiękczania wody firmy Karl Spiegl jest w pełni automatyczne. Zmiękczacze włączają regenerację w momencie, kiedy jest to naprawdę konieczne. Pokazują też w niezawodny sposób każde wahanie oczekiwanej wartości wody, które można następnie usunąć. Jest to istotnym faktorem przy stacjach odwróconej osmozy i dostarczaniu wody do kotłów parowych, do których należy dostarczać zawsze zmiękczoną wodę lub przy wymagających branżach przemysłu jak przemysł farmaceutyczny czy spożywczy. Czujnik zauważa pośrednio i sygnalizuje zmianę parametrów wody ze stacji zmiękczania, brak soli w zbiorniku soli, wahania napięcia prądu czy inne błędy zmiękczacza. Dzięki temu można zapobiec powstaniu dodatkowych kosztów, powodowanych na przykład przez zbyt szybkie zużywanie się membran w doprowadzonych stacjach odwróconej osmozy lub dostawy wody o niewłaściwej jakości dla procesów produkcyjnych, do kotłów parowych, wytwornic pary, nawilżaczy czy innych urządzeń.

W tradycyjnych stacjach zmiękczania wody bez technologii opartej o czujniki twardości wody można tylko częściowo stwierdzić, czy zmiękczacz właściwie zmiękcza surową wodę i przez to często aplikowane są zbyt duże ilości soli, co prowadzi do zwiększenia kosztów eksploatacyjnych. 

 

Monitoring twardości wody SWM-A

 

Dla dotychczasowych zmiękczaczy przemysłowych, które nie posiadają zintegrowanych czujników twardości i sterowane są tylko czasowo lub przpływowo, polecamy monitoring twardości wody SWM-A z sensorem twardości wody. Jest to urządzenie opracowane i opatentowane przez firmę Karl Spiegl, które podczas pracy stacji zmiękczania wody stale monitoruje miękką wodę i w przypadku przebicia twardości sensor włącza alarm twardości wody.

Urządzenie SWM-A zapisuje też w pamięci czas i godzinę przebicia twardości wody w zmiękczaczu wody, przez co można prześledzić sprawność dotychczasowej stacji zmiękczania wody. Urządzenie SWM-A można także podłączyć do sterowania i śledzić ewentualne błędy online.

Urządzenie SWM-A z sensorem informuje też pośrednio o nieprawidłowościach pracy stacji, mających wpływ na regenerację kolumn, jak przykładowo:

- brak soli w zbiorniku

- zatkany przewód solanki

- brak płynności w podawaniu solanki

- wahania ciśnienia

 Zmiękczanie wody z regeneracją przeciwprądową

Firma Karl Spiegl od wielu lat jest cieszącym się zaufaniem producentem systemów regeneracji przeciwprądowej, stosowaną w metodzie odsalania całkowitego (demineralizacja na złożu mieszanym), które wprowadza z sukcesem do swoich stacji zmiękczania wody.   

Przez regenerację przeciwprądową można zaoszczędzić w stosunku do tradycyjnej regeneracji współprądowej około 50% soli i około 50% wody zużywanej na regenerację, dzięki czemu nasi klienci zyskują znaczną przewagę konkurencyjną.

Doświadczenie firmy Spiegl gwarantuje bezusterkowe funkcjonowanie indywidualnie dopasowanych do potrzeb klienta rozwiązań.

Przy wyborze stacji zmiękczania wody z regeneracją przeciwprądową należy zwrócić uwagę, że stacje zmiękczające wodę w tym wykonaniu są całkowicie inaczej zbudowane i funkcjonują w sposób odmienny od stacji współprądowych. Są bardziej zaawansowane technologicznie.

 

Jak zbudowana jest stacja zmiękczania wody i jak mogę wybrać odpowiednie urządzenie dla siebie?


Stacja zmiękczania wody składa się z butli ciśnieniowej, sterowania i zbiornika na sól lub solankę.

W butli ciśnieniowej znajduje się złoże żywiczne, przez które przepływa poczatkowo twarda woda.

Na złożu osiadają węglany wapnia i magnezu, a kiedy zostanie ono zużyte, następuje jego regeneracja solą.

Kierowanie tymi procesami jest zadaniem sterowania, które jest mózgiem stacji zmiękczania wody.

Długa żywotność i praktycznie bezobsługowość zmiękczaczy wody jest standardem firmy Spiegl. Oczywiście także wysokiej jakości komponenty wbudowywane w urządzenia uzdatniania wody, wypróbowane przez lata praktyki, zapewniają bezawaryjność urządzeń firmy Karl Spiegl.

KONTAKT
Copyright 2010 - 2021
wykonanie: Devilart