Przemysłowe suszenie produktów

 

Suszenie powierzchni po myciu przemysłowym, uszlachetnianiu, galwanizowaniu i lakierowaniu

 

 

 

Technologia nazywana suszeniem kondensacyjnym na bazie pomp ciepła rozwiązuje problemy z suszeniem powierzchni zabezbieczającej produktów i optymalizuje procesy produkcyjne.

Metoda suszenia Airgenex® powstała w firmie Harter na bazie jej wieloletniego doświadczenia i licznych wybudowanych systemach suszenia dla najbardziej wymagających produktów przy ekstremalnych warunkach pracy w galwanizerniach i anodowniach.

Powierzchnie bądź produkty i materiały są tą metodą suszone w przyjazny i energooszczędny sposób a przy tym niezawodnie i szybko.

 

 

 

Wyjmowane z suszarek galwanizerkich produkty można od razu wkładać do opakowań. Są one suche według optymalnej specyfikacji użytkownika i nie wymagają dosuszania. Dzięki temu przechowywanie i transport produktów pozbawionych w najskuteczniejszy sposób wilgoci nie wpływa niekorzystnie na sam produkt. Długa droga lądowa czy morska nie jest zagrożeniem dla produktu, gdyż ten bezpiecznie spoczywa w opakowaniu, a dzięki zastosowaniu technologii Airgenex mróz lub upał nie jest żadnym indykatorem dla powstawania plam czy odbarwień dzięki właściwemu usuniąciu wilgoci z najbardziej niedostępnych miejsc produktu.  

 

 

System suszenia Airgenex® zapewnia...

 

Suszenie w niskich temperaturach - zmienny zakres temperatur od 20° do 90°C

Duża efektywność osuszania przy krótkim czasie osuszania

Osuszanie w systemie zamkniętym tj. bez wymiany z powietrzem z otoczenia,

tym samym, niezależnie od klimatu.

 

 

Suszenie produktów na stojakach

 

Firma Harter od samego początku istnienia kładła nacisk na rozwój i ulepszanie suszenia produktów w galwanizerniach ustawianych na stojakach lub stelażach, które są zawieszane na zawieszkach. Producenci linii galwanicznych i urządzeń galwanizerskich korzystają z suszarek Harter aby zapewnić klientom końcowym ciągłośc procesu produkcji w galwanizerniach. System suszący dopasowywany jest wymiarowo do ram z produktami na zawieszkach i wolnego miejsca w zakładzie galwanizerskim i lakierniczym.

 

Indywidualnie dopasowywane suszarki galwaniczne produktów suszonych na zawieszkach powstają z polypropylenu i stali nierdzewnej. Opierają się na technologii suszenia powietrzem pozbawionym wilgoci przez moduł Airgenex®, uzdatniający powietrze w suszarce galwanicznej. 

 

Zintegrowany z urządzeniem system napowietrzania dostarcza właściwą ilość powietrza, którego pobór dopasowywany jest do specyfiki suszonej powierzchni bądź geometrii produktów. Sterowanie pneumatycznego systemu klapowego zapobiega niepotrzebnemu wydostawaniu się powietrza z suszark galwanizerskiej i utrzymuje zamknięty obieg.

 

 

Suszenie luźnych i sypkich produktów i materiałów w bębnach

 

Od wielu lat firma Harter w tak znaczny sposób rozwinęła technologię suszenia kondensacyjnego, że przeprowadza suszenie bezpośrednio w bębnach a także w koszach. Bęben wkładany jest do suszarki galwanicznej bębnowej. Samo suszenie bębna z produktami przeprowadzane jest w sposób statyczny lub z minimalnym ruchem interwałowym. Suszarki firmy harter zastępują wirówki galwanizerskie, zapewniając użytkownikowi szereg korzyści.

 

Doskonałe połączenie usuwania wilgoci z powietrza z właściwym jego doprowadzaniem w bęben stanowi o sukcesie suszenia, niezrównanie korzystniejszego niż suszenia za pomocą wirówki galwanicznej.

 

 

Myjki przemysłowe wymagają w etapie końcowym po odtłuszczaniu, czyszczeniu oraz myciu detali i komponentów skutecznego suszenia. Firma Harter oferuje rozwiązania, które mogą przyśpieszyć proces produkcyjny po obróbe mechanicznej i powierzchniowej. Suszenie komponentów po myciu przemysłowym systemami suszenia kondesacyjnego firmy Harter umożliwia szybkie i ekonomiczne pozbawienie wody po płukaniu detali w myjkach przemysłowych.

 

Firma Harter specjalizuje się też w produkcji urządzeń suszacych produkty spożywcze (suszenie warzyw, grzybów, owoców jak: dzika róża, jabłka, aronia, maliny, truskawki, wiśnie) suszenie opakowań i systemy suszenia dla farmacji. 

 

Prospekt Airgenex® do pobrania tutaj 

 

Więcej informacji: http://www.harter-gmbh.de/en/