Przemysłowe systemy chłodzenia

Powstała w 1970 roku firma technotrans połączyła swoje siły z GWK i Reisner Cooling Systems i jako grupa technotrans, zatrudniająca ponad 1400 osób, koncentruje się w pełni na systemach chłodzenia. Zakres temperatur pracy jej systemów wynosi od -80’C do +400’C.

 

Wyróżnia się indywidualnym podejściem do każdego przypadku i dla jego rozwiązania wykorzystuje swoje ogromne doświadczenie na polu techniki chłodzenia. Dzięki wprowadzeniu niezliczonej ilości przemysłowych rozwiązań w wielu branżach, z doświadczenia firmy technotrans korzystają dostawcy nowoczesnych rozwiązań, kiedy systemy chłodzenia należy dopasować i zintegrować w celu np. chłodzenia pojazdów napędzanych elektrycznie czy centrów przetwarzania danych/ serwerowni.

 

 

Od początku powstania firmy w zakresie dostaw systemów chłodzenia można wyróznić branże: 

 

TWORZYWA SZTUCZNE

Formowanie wtryskowe | Wytłaczanie | Prasowanie | Formowanie z rozdmuchem | Odlewanie | Spienianie
Powlekanie | Termoformowanie | Guma i kauczuk

 

Technotrans jest jedynym dostawcą pełnego asortymentu jak chillery do maszyn typu wtryskarki, wytłaczarki, ekstrudery, który obejmuje cały łańcuch procesów dla chłodzenia i kontroli temperatury od -80 do +400 °C

Państwa korzyści
Na podstawie najbardziej precyzyjnych analiz identyfikujemy potencjały optymalizacyjne i oszczędnościowe oraz konsekwentnie je wdrażamy.

PRZEMYSŁ METALOWY

Instalacje indukcyjne | Galwanizernie i anodownie | Zakłady rafinacji | Zakłady produkcji emulsji | Prasy | Spawarki | Hartownie | Lasery | Wtryskarki

 

Nasze systemy chłodzenia dla przemysłu metalowego są indywidualnie dopasowane do wymagania poszczególnych procesów produkcji i danej technologii

 

Państwa korzyści
Zawsze mamy na uwadze optymalizację procesów produkcyjnych i maksymalną wydajność energetyczną.

PRZEMYSŁ CHEMICZNY I FARMACJA

Odparowanie | Destylacja | Absorpcja | Ekstrakcja | Suszenie

 

Projektujemy i produkujemy systemy zgodnie z życzeniami i specyfikacją naszych klientów - oczywiście pod ścisłą i kontrolowaną kontrolą zgodności ze światowymi normami i wytycznymi

 

Państwa korzyści
Parametry specyficzne dla branży są nam znane i automatycznie je uwzględniamy w produkcji naszych indywidualnych rozwiązań.

 

 PRZEMYSŁ SPOŻYWCZY

Produkcja cukiernicza | Napełnianie napojów | Opakowania do żywności

 

Zarządzanie temperaturą odgrywa ważną rolę w przemyśle spożywczym. Od urządzeń do regulacji temperatury i centralnych systemów chłodzenia po uzdatnianie wody i odzysk ciepła - oferujemy Państwu najszerszą wiedzę i wysokowydajne produkty.

 

Państwa korzyści
Dzięki interdyscyplinarnej wiedzy i doświadczeniu zdobytemu w innych branżach, opracowujemy rozwiązania wykraczające poza stare, dobrze znane schematy.

 

Od ponad 50 lat firma technotrans pracuje na miano światowego specjalisty w produkcji wysokiej jakości urządzeń i układów do chłodzenia i termostatowania.  

 


Dziś, ponad 1400 pracowników firmy technotrans, opracowuje, produkuje i instaluje, kompletne rozwiązania technologiczne w zakresie chłodzenia i termostatowania, uwzględniając indywidualne potrzeby klienta.

Ponad 33 przedstawicielstwa na całym świecie, oraz centralny serwis, są gwarantem naszego ciągłego rozwoju i sukcesu. Obok ogromnego spektrum urządzeń, w wielu wariantach, technotrans produkuje innowacyjne, dopasowane na miarę, urządzenia dla różnych zastosowań.


Urządzenia te, projektowane są indywidualnie, pod określone wymagania technologiczne procesów klienta. Tak wytwarzane urządzenia, pod indywidualne zapotrzebowanie klientów, pracują w zakresie temperatur od -80 °C do +400 °C.

 

Prospekt firmy technotrans jest do pobrania tutaj  

 

Niezależnie od tego, czy chodzi o pojedyncze termostaty, agregaty chłodnicze, czy instalacje termostatujące lub odzysku ciepła, jak również uzdatnianie wody technologicznej, albo o kompleksowe systemy chłodnicze umieszczone w kontenerze – technotrans jest zawsze kompetentnym, innowacyjnym partnerem.

 

Firma technotrans od dziesięcioleci udoskonala i wdraża rozwiązania energooszczędne, jak np. odzyskiwanie energii czy optymalizacje zewnętrznych odciążeń systemów, dzięki czemu sprawdzona technologia oszczędzania energii jest w firmie technotrans standardem.

 

Prospekt obrazujący energooszczędne systemy chłodzenia

firmy technotrans jest do pobrania tutaj 

 

 

Firma technotrans oferuje również chłodziarki oparte o naturalny gaz propan (R290). Od lat stosowana technologia oparta o propan jest obecnie coraz częściej stosowana ze względu na unijne plany dotyczace redukcji dotychczasowych czynników chłodniczych (F-Gas Regulation).

 

 

 

 

Centralne systemy chłodzenia

 

Zespół projektowy technotrans składa się ze specjalistów w dziedzinie chłodnictwa, techników regulacji i inżynierów techniki procesowej, dysponującymi wieloletnim doświadczeniem w budowie instalacji produkcyjnych.Doświadczenie to zapewnia wysokie standardy techniczne centralnych instalacji chłodzących oraz systemów chłodniczogrzewczych technotrans.

Agregat chłodniczy jest najważniejszym elementem centralnej instalacji chłodzącej. Jednak dopiero optymalny dobór wszystkich urządzeń układu daje pożądany efekt. Przy projektowaniu systemu mamy wiele możliwości.

Firma technotrans preferuje obieg zamknięty układu chłodniczego ze zbiornikami ze stali nierdzewnej lub tworzywa sztucznego i orurowaniem produkcji z PVC lub PE. W celu obniżenia kosztów eksploatacyjnych zalecane jest połączenie wielu systemów chłodzących z centralnym sterowaniem za pomocą oprogramowania technotrans Central Energy Management System.

 

 

Jakość – nasz najsilniejszy argument

 

Za cały proces przygotowania wody technologicznej z reguły odpowiada centralna instalacja chłodząca. Dlatego inżynierowie technotrans, przy obliczaniu i planowaniu takiej instalacji, stawiają na prawidłowy projekt instalacji, dopasowanej do danego zakładu produkcyjnego.

Zastosowanie najwyższej jakości podzespołów, które są łatwe w serwisie, pozwala osiągnąć wysoki stopień niezawodności systemu, a tym samym wysoki stopień bezpieczeństwa produkcji. Systemy chłodnicze z dopasowanym do danego zakładu odzyskiem ciepła, pozwalają osiągnąć niskie koszty eksploatacji oraz oczekiwane oszczędności.  

 

Wieże chłodnicze technotrans – stosowane na całym świecie

 

Wieże chłodnicze technotrans służą do odprowadzania ciepła z instalacji produkcyjnych o wysokiej temperaturze i działają w oparciu o zasadę parowania dyfuzyjnego. Wieże chłodnicze są elementem centralnego układu chłodzenia, sterowanego dowolnie programowalnym sterownikiem mikroprocesorowym.

 


Aby uniknąć zabrudzenia produkcyjnego obiegu chłodzącego i odbiorników, układ zostaje podzielony cieplnym wymiennikiem płytowym. Centralny układ chłodzenia zawiera uzdatnianie wody w obiegu zasilającym produkcję.

Oczywiście wodę w obiegu wieży chłodniczej do wymiennika należy również utrzymywać w odpowiedniej jakości, oraz ciągle ją uzupełniać, co również jest w zakresie dostawy firmy technotrans.

 

 

Agregaty chłodnicze niskotemperaturowe

 

W szczególności w procesach chemicznych zachodzą reakcje, które wyzwalane są przez temperaturę i ciśnienie. Można wyprodukować agregaty chłodnicze o konstrukcji modułowej z jednym lub wieloma obiegami chłodzącymi, których temperatura schładzania leży w zakresie od -80 °C do +400 °C. Nasze agregaty chłodnicze, wyposażone są w programowalne sterowniki mikroprocesorowe, regulują  przebieg procesu produkcyjnego w czasie, oraz kontrolują jego temperaturę.

 


W celu zapewnienia prawidłowego doboru agregatu zalecamy konsultację z naszymi pracownikami od procesów produkcyjnych.

 

 

 

 

 

 

  

Chillery serii ECOtec.chiller to bezkompromisowe

przemysłowe rozwiązania chłodnicze

 

 

Rozwiązania w zakresie chłodzenia od 1,5 do 370 kW 

 Warianty wyposażenia modułowego 

 Konfiguracja chillera dostosowana do potrzeb klienta

 

 

 

Nowy modułowy system chłodzenia jest to wzorcowy przykład indywidualnego chłodzenia i zrównoważonej efektywności energetycznej. Rozbudowany system chłodzenia zużywa mniej energii przy niezmiennie wysokiej gęstości mocy - i w ten sposób pomaga użytkownikom zmniejszyć emisję dwutlenku węgla. Jest on podzielony na dwie grupy: pure.line o wydajności chłodniczej agregatów 1,5 do 120 kW oraz xtend.line od 140 do 280 kW.

 

 

 

 

Zoptymalizowane pod względem kosztów systemy pure.line są konfigurowane przy użyciu najnowocześniejszej technologii za pomocą łatwej w obsłudze mikroprocesorowej konsoli sterującej. Skraca to znacznie czas uruchomienia. Chiller pure.line jest już seryjnie wyposażony w łatwy do czyszczenia filtr powietrza z tkaniny aluminiowej. Monitorowanie zanieczyszczenia filtra może być użyte do wskazania, kiedy filtr powietrza wymaga czyszczenia. Skutecznie chroni to wrażliwe podzespoły maszyn przed zanieczyszczeniami i zwiększa żywotność medium chłodzącego. Dzięki modułowej obudowie chillera, zajmującej niewiele miejsca, można zmniejszyć powierzchnię zajmowaną przez urządzenie nawet o 20 %. Urządzenia te charakteryzują się niewielkimi rozmiarami i dużą gęstością mocy. Miejsca do konserwacji chillera znajdują się z przodu, a widoczny z zewnątrz wskaźnik poziomu zapewnia łatwą obsługę, eksploatację i konserwację urządzenia.

 

 

 

Seria chillerów xtend wyposażona jest w wysokowydajne płytowe wymienniki ciepła do ogólnego chłodzenia cieczą. W połączeniu z technologią mikrokanałową zużycie czynników chłodniczych jest mniejsze nawet o 60 procent w porównaniu z rozwiązaniami konwencjonalnymi. Koszty energii są również znacznie zredukowane: w zależności od temperatury otoczenia, system xtend samodzielnie reguluje optymalny energetycznie punkt pracy (wartość SEPR) całego systemu.
Dzięki niewielkiemu zużyciu czynnika chłodniczego w połączeniu z hermetycznie zamkniętym układem chłodniczym, obowiązek corocznej kontroli szczelności nie dotyczy urządzeń o mocy chłodniczej do 33 kW. Użytkownicy oszczędzają w ten sposób dodatkowo na kosztach konserwacji. Ponadto, chillery serii xtend charakteryzują się wysokim stopniem niezawodności działania. Dodatkowy system czujników stale monitoruje proces zarówno w obiegu czynnika chłodniczego, jak i czynnika chłodzącego. Z pomocą licznych opcji, takich jak dodatkowe obiegi chłodzące, różne media lub funkcja free-cooling - nowa chłodnica procesowa może być również indywidualnie dostosowana do wymagań klienta. Ponadto zredukowano również ślad ekologiczny rozwiązania chłodzącego. Z nową chłodziarką procesową firma Technotrans spełnia wymogi rozporządzenia UE, obowiązujące od 1 stycznia 2021 roku. Dotyczy to przede wszystkim efektywności energetycznej i trwałości urządzeń.
.

 

 Prospekt chillerów firmy technotrans jest do pobrania tutaj